Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hızlı ve Öfkeli Serisi İnceleme
#1
Hızlı ve Öfkeli Film Serisi İnceleme Ve Serinin Sıralı Bütün Filmleri

304453.jpg


Hızlı ve Öfkeli Film Serisinin Sırası
Yaz gelince sanki üstüme birkaç tonluk gergedan oturmuş gibi hissediyorum. Güneş harlı ateş şeklinde üstüme gelince dışarıya çıkmak şurada dursun, denize gitmek bile beni yoruyor. Ben de bu fırsatı mesai saatlerimden sonra evde bolca film izleyerek değerlendiriyorum. Fast and  Furious veya bildiğimiz adıyla Hızlı ve Öfkeli film serisini uzun süredir baştan sona tekrar izlemeyi istiyordum. Önce onu mu, bunu mu izleyeyim derken sıralama konusunda sıkıntı yaşayanın tek ben olmadığımı gördüm.

Bu karmaşadan dolayı ben de Hızlı ve Öfkeli Film serisinin sırası şurada dursun diyerekten, hikaye bazlı doğru sıralamayı çıkarttım. Böylece vatana millete ve film severlere hayırlı olacağını da düşündüm. Olur ya, yarın ertesi gün tüm seriyi baştan izleyecek arkadaşlar olursa bu sıralamayla hikayeyi tam yerinde yakalayabilirler.

#1: The Fast and the Furious — Hızlı ve Öfkeli — 2001

hizli-ve-ofkeli1.jpg

Serinin ilk filimde gizli polis olarak karşımıza çıkan Brian, yeraltı dünyasının sokak yarışı lideri Dominic Toretto ve suç çetesini araştırıyor. Hızlı ve öfkeli polisimiz Brian, Dom’un kız kardeşi Mia’ya aşık olduktan sonra görevi dışında bambaşka bir noktaya sürükleniyor. Serinin kıvılcım taşı olan The Fast and the Furious aynı zamanda Brain ve Dom’un kardeşlik bağı temellerinin atıldığı film.
#2: Turbo-Charged Prelude — Turbo Beslemeli Başlangıç — 2003

Turbo-Charged-Prelude.jpg

Hızlı ve Öfkeli serisini izleyecilerinin çoğunun adını duymadığı Turbo-Charged Prelude, Daha Hızlı ve Daha Öfkeli filminden önce yayınlanan ara geçiş filmiydi. Kısa film olarak yayınlanan Turbo-Charged Prelude’da ilk film bittikten sonra ikinci filme zemin hazırlayan olaylar ve Brian’ın Miami’ye olan yolculuğu konu ediniliyor. (Bu bölüm bildiğim kadarıyla Türkçe çıkış yapmadı ancak orijinal adıyla bulup İngilizce sürümünü izlemenizi öneririm. — Filmin adını Türkçeye ben çevirdim—)
#3: 2 Fast 2 Furious — Daha Hızlı Daha Öfkeli — 2003hizli-ve-ofkeli-1.jpg
Brian ve Roman Pearce karakterlerinin olay örgüsünün başında yer aldığı filmde, ikili özgürlüğüne kavuşmak için FBI’ın teklifini kabul etmek zorunda kalıyor. Miami uyuşturucu çetesini araştırmaya koyulan kankalar; drag yarışları, yüksek sürat ve aksiyonun birbirini kucakladığı yapımda özgürlükleri için mücadele ediyor.
#4: Los Bandoleros – 2009
los-bandoleros.jpg
Yine serinin izleyenleri tarafından pek bilinmeyen Los Bandoleros, kısa film olarak karşımıza çıkıyor. Bizzat Vin Diesel’in yönetmen koltuğunda oturduğu bu kısa film, Fast & Furious filmi öncesi hikayenin arka planındaki boşlukları kapatıyor. Tıpkı #2 numara gibi bu bölüm de —bildiğim kadarıyla— Türkçe olarak çıkış yapmadı.
#5: Fast & Furious — Hızlı ve Öfkeli 4 — 2009
hizli-ve-ofkeli-4.jpg
Serinin alevlenen filmli Hızlı ve Öfkeli 4’te, sıkı dostlar Brian ve Dom tekrar bir araya geliyor. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi ekip bu filmde başka bir uyuşturucu lordunun —Arturo Braga— peşine düşüyor.
#6: Fast Five — Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu – 2011
fast-five.jpg
Hapise girmekten kaçan Dom’un peşine tank suretli ajan Hobbs ve ekibi takılıyor! Sokak yarışı Hızlı ve Öfkeli 5’te hem aksiyon hem de hikayenin bilinmeyenleri açısından tekrardan can buluyor. Üstelik bu bölümde hikayeyi tekrar eski çizgisine getiren olaylar yaşanıyor.
#7: Fast & Furious 6 — Hızlı ve Öfkeli 6 – 2013
H%C4%B1zl%C4%B1-ve-%C3%96fkeli-6.jpg
Hobbs’un yardım ile karışık verdiği görev sayesinde hikayesi oluşan Hızlı ve Öfkeli 6’da, ekip ünlü gangster Shaw’un peşinden gidiyor. Aksiyonun zirveye tırmandığı filmden sonra Han için üzücü olaylar yaşanırken Letty eski hafızasını geri kazanmaya başlıyor.
#8: The Fast and the Furious: Tokyo Drift – Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı – 2006
H%C4%B1zl%C4%B1-ve-%C3%96fkeli-Tokyo-Yar...%C4%B1.jpg
Han’ın bir önceki film sonrasında tekrardan Tokyo’ya taşınmasıyla birlikte farklı karakterlerle tamamen Tokyo’da geçen bir yarış filmi; The Fast and the Furious: Tokyo Drift… 2006 Yılında çıkmış olmasına rağmen hikayenin tamamlanması açısından bu film hikaye zinciri görevini üstleniyor. Eğer doğru sıralamayla izlerseniz,  hikayeden tamamen kopuk görünen filmin ne kadar büyük bir tamamlayıcı olduğunu göreceksinizdir.
#9: Furious 7 — Hızlı ve Öfkeli 7 – 2015
Furious-7.jpg
Owen Shaw’ı hastaneye göndermeyi başaran ekibin başı bu filmde belanın kardeşiyle derde giriyor. Shaw’un kardeşi Deckard intikamını almak için gün yüzüne çıkıyor. Bu arada ekibin FBI’ın da peşinde olduğu Tanrı’nın Gözü (God’s Eye) teknolojisini ve teknolojinin mucidi Ramsey’i ele geçirmesi gerekiyor.
#10: The Fate Of The Furious — Hızlı ve Öfkeli 8 — 2017
The-Fate-Of-The-Furious.jpg
Brian ve Mia emekliye ayrılmış olsalar da dertler çilekeş Dom’un peşini bırakmıyor. 2017 Yılında sıcak sıcak izlediğimiz filmde Dom esrarengiz şekilde kendi ekibini terk edip, kötü adamlara hizmet etmeye başlıyor. Film de bu gizimin çözülmesi üzerine şekilleniyor.
Umuyorum ki, yıllar sonra güncelleme şansını yakaladığım bu liste Hızlı ve Öfkelinin film sırasını arayan arkadaşlara fazlasıyla yardım edecektir.
Şimdi size hızlı ve öfkeli serisinin bütün filmlerinin hd kalitede izlemek için link bırakıcam iyi seyirler dilerim İzlemek İçin Buraya Tıklayın
search?biw=1242&bih=602&tbm=isch&q=atat%...ylXRQLIhM:
KttCYVvs.jpeg
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Beni Adınla Çağır – Call Me By Your Name İnceleme Değerlendirme leooo32 0 178 11-03-2018, Saat: 15:16
Son Yorum: leooo32
  Son Kahraman – Last Flag Flying İnceleme Yorumları leooo32 0 190 04-03-2018, Saat: 00:17
Son Yorum: leooo32
  Prenses Cyd – Princess Cyd Filmi İnceleme Yorumlar leooo32 0 187 04-03-2018, Saat: 00:16
Son Yorum: leooo32
  Black Panther İnceleme leooo32 0 260 26-02-2018, Saat: 20:28
Son Yorum: leooo32
  Darphane Soygunu La Casa De Papel İnceleme leooo32 1 390 23-02-2018, Saat: 12:08
Son Yorum: admin

Hızlı Menü: